Přeskočit navigaci

Česká Meibukan Gojyu-Ryu Karate-Do Asociace
Hlavní nabídka

Systém

Prohledat stránky

Facebook


Sensei Akihito Yagi v Sokolově

V sokolovské sportovní hale proběhl od 16. do 18. května 2014 již VI. Mezinárodní seminář okinawského karatedo stylu Meibukan Gojyu-ryu pod vedením senseie Akihita Yagi, který přijel na pozvání naší asociace. Karatisté z České republiky a z různých koutů Evropy, zejména pak ze Slovenska, Slovinska a Chorvatska přijeli do Sokolova, aby se zdokonalili ve svém umění a načerpali nové informace o technikách karate a kobudo, kata Meibukan Gojyu ryu, různých formách kumite, ale také o etiketě, filozofii a historii karate, a to z úst, ale i „rukou“ a „nohou“ osoby velmi povolané, která na západ Čech zavítala až z dalekého japonského ostrova Okinawa. Akihito Yagi je vnukem ikony okinawského karatedo Meitoku Yagi a synem mistra karatedo Meitatsu Yagi, 10. Dan, Hanshi, přičemž se rodinné tradici věnuje od 3 let svého věku.

Účastníci semináře

Účastníci semináře

Kromě třídenního semináře byl pro Akihita Yagi připraven náročný program ze kterého vyjímám:

  • trénink v Dojo Chodov dne 14.5.2014
  • vystoupení v pořadu televize Nova „Snídaně s Novou“ v 07:45 hod. a 08:15 hod. dne 15.5.2014
  • návštěva sebeobrany žen a seniorů v Sokolově a následná beseda s účastníky kurzu dne 15.5.2014
  • mítink s žáky 8. Základní školy v Sokolově dne 16.5.2014
  • vedení semináře kobudo v policejním Dojo Sokolov dne 16.5.2014
V televizi Nova

V televizi Nova

S ohledem na návštěvnost semináře, zájem veřejnosti, spokojenost návštěvníků i samotného Akihita Yagi, lze považovat seminář za úspěšný. Akihito Yagi byl v České republice po čtvrté a doufáme, že ne naposledy. Velmi děkujeme za podporu Karlovarskému kraji, městu Sokolov, mé přítelkyni Věrce Kosecové, Drahomíru Bilkovi, Janu Kerulovi, Mariii Zíchové a Janu Krejčímu, řediteli ISŠTE Mgr. Pavlu Janusovi, bez jejichž pomoci by seminář nebylo možné uskutečnit.

Ještě jednou děkuji senseii Akihitu Yagi, účastníkům semináře, divákům, zájemcům o Meibukan karate, Martinu Štěpánkovi za přípravu Sajonara párty v Golf clubu Sokolov, televizi Nova, ženám a seniorům z kurzu sebeobrany pro ženy a seniory v Sokolově, pedagogickému sboru 8. Základní školy Sokolov za skvělý čas.

Mgr. Jiří Matouš, prezident ČMGKA


©2023 ČESKÁ MEIBUKAN GOJYU-RYU KARATE-DO ASOCIACE, z.s. | RSS | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek