Přeskočit navigaci

Česká Meibukan Gojyu-Ryu Karate-Do Asociace
Hlavní nabídka

Systém

Prohledat stránky

Facebook


O nás

ČESKÁ MEIBUKAN GOJYU-RYU KARATE-DO ASOCIACE, z.s. /ve zkratce ČMGKA/ je dobrovolné sdružení zabývající se studiem, praktikováním a výukou okinawského Karate-do, stylu Meibukan Gojyu-ryu.

Spolek  je registrován u Krajského soudu Plzeň pod IČO 266 11 015, přičemž má sídlo v Sokolově, ul. Vítězná, č.p. 2173, Karlovarský kraj, Česká republika. Bankovní spojení je účet u České spořitelny č. 3738555399/0800.

Prezidentem asociace  a hlavní instruktorem ČMGKA je Mgr. Jiří Matouš. 

 Sensei Jiří Matouš

Jiří Matouš se narodil v roce 1969 v Sokolově.  Mládí strávil ve městě Chodov (Chodov u Karlových Varů). Zde také začal cvičit sportovní karate stylu Shotokan ryu v oddílu karate TJ Spartak Stará Chodovská, a to od listopadu roku 1983, postupně pod vedením senseie Oldřicha Rejfka, senseie Jana Slezáka a senseie Ludoslava Hronka.  Po ukončení úspěšné závodní kariéry začal hledat kořeny karate, které nalezl v tradičním okinawském karatedo. Od roku 2019 je držitelem 7. Danu Meibukan Gojyu ryu, kdy zkoušky vykonal v kolébce karatedo na Okinawě v Japonsku. V roce 2023 mu Hanshi Meitatsu Yagi, 10. Dan udělil čestný titul Kyoshi.  Jiří Matouš je příslušníkem Policie České republiky.

ČMGKA je řádným členem INTERNATIONAL MEIBUKAN GOJYU-RYU KARATE-DO ASSOCIATION /ve zkratce IMGKA/ (www.imgka.com)

Čestný předseda IMGKA je mistr Yagi Meitatsu, Hanshi, 10. Dan.

Prezidentem IMGKA je sensei Yagi Akihito, Hanshi, 9. Dan.

IMGKA a ČMGKA výstižně charakterizuje prohlášení
mistra Yagi Meitatsu:

„Dveře organizace jsou otevřeny každému, byť i jedné osobě, která má skutečný zájem učit se náš styl“.

„Především, zatímco mnoho lidí věří tomu, že karate je „bojová technika“, okinawské karate bylo, je a vždy bude „obranná technika“.

„Zatímco mnozí učitelé učí jak bojovat. My učíme jak se boji vyhnout“.

„Pokud nastane situace nevyhnutelného střetu, mnozí vyučují jak zvítězit. My učíme jak neprohrát“.

„Pečlivým studováním kata, každý jedinec nakonec dospěje k tomu, že neexistuje „útočná kata“. A také proto každá kata začíná obrannou technikou“.

„Kromě snažení zvládat samotné techniky karate se ještě více snažte studovat prostřednictvím karate samotnou cestu života“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


©2023 ČESKÁ MEIBUKAN GOJYU-RYU KARATE-DO ASOCIACE, z.s. | RSS | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek